https://waggy.ru
В головному управлінні МНС України в Кіровоградській області діють телефони довіри 297525, 297579 Ukraine   Russian   English  

  Музей  
Історія  

Фото  

   Пошук  



Пожежно-технічна виставка-музей створювалась для навчання населення та проведення профілактичної роботи серед різних категорій відвідувачів, а також необхідності переконання важливості проблеми, змінення легковажного ставлення до засобів попередження пожеж, створення морального клімату навколо професії пожежного, привернення уваги суспільства до неї, виховання нового покоління пожежних на славних традиціях пожежної охорони та підвищення авторитету служби.

У 1986 році було збудовано приміщення УДПО, де 2 поверхи займала пожежно-технічна виставка. Впродовж 9 років проводилась підготовча робота. Створення музею було доручено Ленінградській фірмі „ЦВАН” і підписано угоду про комплексне будівництво пожежно-технічної виставки-музею у м.Кіровограді. У 1991 році Україна отримала незалежність і зв’язки припинились. Терміново було перевезено до Кіровограда виготовлені експонати. Співробітникам управління довелося самостійно завершувати розпочату роботу. 24 вересня 1995 року виставка прийняла перших відвідувачів. Музей збудували по новому принципу локального освітлення. З допомогою такого освітлення з’явилась можливість впливати на емоційний стан відвідувачів та виконати головну мету створення музею, а саме: більш ефективно проводити профілактичну роботу.

Пожежно-технічна виставка-музей налічує 5 залів:

  • зал Слави;

  • зал історії;

  • зал техніки та служби;

  • зал профілактики;

  • зал присвячений особовому складу.

Зали музею розповідають про мужність та героїзм пожежників, про історію пожежної охорони Кіровоградщини. Зал історії прикрашає унікальна діорама „Пожежа Єлисаветграду 1834 року”. Діорама створювалась 9 років місцевим художником-діорамістом Риженко Миколою Степановичем. Діорама дозволяє більш яскраво уявити як наше місто виглядало під час пожежі. Це одна з 8-ми пожеж за 100 років під час якої місто вигоріло повністю.

Все, що знаходиться в залі техніки та служби дозволяє наглядно довести пересічному громадянину за допомогою якого технічного оснащення працівники пожежної охорони виконують свої службові обов’язки, якими інструментами користуються для того щоб якнайшвидше врятувати людей з місця пожежі, ліквідувати її та врятувати ті матеріальні цінності, які опинилися у вогні. Саме тут проводиться профілактична робота по запобіганню хибних викликів та правильних дій під час виклику „служби 01”.Про смертельнонебезпечний вплив диму на органи дихання та захист від нього, технічне оснащення пожежних підрозділів і багато різних тонкощів, про які дізнаються відвідувачі у цьому залі дозволяє більш докладніше розкрити суть служби.

Самий головний, важливий, дуже цікавий та незвичний зал – зал профілактики, адже у ньому проводиться основна профілактична робота. Кожний з нас вважає що пожежа трапиться, де завгодно тільки не в мене. Саме з цієї причини люди так легковажно нехтують елементарними правилами пожежної безпеки. Змінити таке ставлення та підняти свідомість людини до належного рівня – головна мета експозиції. Дуже цікаво представлено макет по з`ясуванню причин виникнення пожежі у побуті. Адже більше всього пожеж трапляється саме у нашому домі, тому дуже доцільно нагадати та переконати відвідувачів, що правила пожежної безпеки треба не тільки знати та пам’ятати, а ще й обов’язково їх виконувати - тільки тоді можливо захистити себе від зайвих проблем. Важко переоцінити вплив речових доказів на свідомість пересічного громадянина. Цікава та вражаюча дзеркальна діорама „Квартира до і після пожежі” завершує тему попередження пожеж в побуті. Діорами „Столярний цех”, „Магазин” наочно показують, що дуже важливо якщо сталася пожежа на початковій стадії почати боротьбу з нею, по можливості скористатися вогнегасником. Але саме головне переконати відвідувачів, що пожежу краще попередити, ніж погасити. Використання відеоапаратури, якими оснащені зали музею, дає змогу демонструвати документальні кадри з місця пожежі. В результаті перегляду можливо проаналізувати ситуацію та жахливі наслідки пожежі.

Пожежно-технічну виставку-музей відвідують різні категорії населення, але більшість – це звичайно діти шкільного віку.

В цілому, за час роботи музею ознайомилось з експозицією 35976 мешканців міста та області. В середньому кожного року музей відвідує близько 4000 жителів Кіровоградщини.


Центр протипожежної пропаганди ГУМНС в Кіровоградській області





При використанні матеріалів сайту у ЗМІ посилання на прес-службу ГУМНС України в Кіровоградській області обов`язкове
............9514
 Сайт розроблено співробітниками відділення інформаційних технологій на підставі матеріалів центру пропаганди ГУМНС України в Кіровоградській області ©